Vārda dienu svin: Jāzeps, Juzefa

Kā rīkoties, lai kredīts nekļūtu par slogu

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kredīti tiek ņemti, lai īstenotu savus mērķus, piepildītu sapņus un ieceres, uzsāktu vai attīstītu biznesu, uzlabotu savus dzīves apstākļus. Vēlmes un mērķi katram kredītņēmējam var būt atšķirīgi, bet katrs no aizdevēju klientiem uz kredītu skatās kā uz risinājumu, iespēju un brīvību. 

Tomēr pavisam mazs solis šo lēmumu var šķirt no stāvokļa, kad kredīts kļuvis par apgrūtinājumu un slogu, kas jau nopietni apdraud finansiālo stabilitāti. Kā to nepieļaut?

Atbildīgi izvēlēties kredītdevēju
Svarīgi izvēlēties uzticamu aizdevēju. Jāpārliecinās, ka aizdevējam ir reģistrēts uzņēmums un ir licence snieg šādus finanšu pakalpojumus, jo tas nozīmē, ka tas darbojas saskaņā ar likumdošanu. Ātri šādu informāciju var noskaidrot uzņēmumu datubāzē: https://company.lursoft.lv/en/aizdevumu-fonds/40103162565. Atliek tikai ierakstīt uzņēmuma nosaukumu, lai uzzinātu dažādus datus par to.

Protams, jāizpēta arī cita informācija par aizdevēju un tā sniegtajiem pakalpojumiem. Kā arī jāsalīdzina tā ar citiem iespējamajiem variantiem, lai varētu pieņemt pārdomātu un sev izdevīgu lēmumu par kredīta noformēšanu.

Iepazīties ar visām līguma niansēm pirms tā parakstīšanas
Pirms līguma parakstīšanas noteikti jāizlasa arī sīkā druka un visi garlaicīgie punkti, kas varētu šķist nesvarīgi. Kredītlīgumā nekas nav nesvarīgs. Ik vārds un frāze var strādāt klienta labā vai pret viņu. Tāpēc labāk uzreiz pārliecināties, vai nav nekādu zemūdens akmeņu un nesamērīgu nosacījumu, kas vēlāk varētu radīt problēmas. Ja trūkst zināšanu, lai izprastu līguma saturu, labāk vērsties pie kāda neatkarīga speciālista, kurš līgumu pārbaudīs.

Aizņemties savai maksātspējai atbilstošu summu
Kredīts jānoformē tādā apmērā, lai tas atbilstu maksātspējai un neradītu draudus budžeta stabilitātei. Daudziem kredītņēmējiem ir tendence pārāk optimistiski vērtēt savu maksātspēju, kas bieži vien dārgi maksā, jo pat nelieli satricinājumi finanšu jomā var radīt draudus spējai izpildīt līguma nosacījumu un veikt maksājumus. Atbildīgi jāsamēro kredīta summa, termiņš un ikmēneša maksājumi ar savu maksātspēju.

Plānot savu budžetu
Arī tad, ja naudas pietiek, lai veiktu kredīta ikmēneša maksājumus, ja neplāno savu budžetu, var rasties nepatīkamas situācija. Ļaujoties spontāniem tēriņiem, nesakārtojot prioritātes, var nonākt situācija, kad bankas kontā vairs nav naudas, ko pārskaitīt aizdevējam. Lai no tā izvairītos, obligātie maksājumi jāveic vispirms. Var arī izveidot automātisko maksājumu internetbankā. Plānojot naudas plūsmu, būs mazāks risks nokļūt nepatīkamā situācijā.

Veidot uzkrājumus neparedzētiem gadījumiem
Ikvienam vajadzētu veidot uzkrājumus, kas noderētu neparedzētās situācijās. It īpaši nozīmīgi tas ir tiem, kuriem ir kredītsaistības. Ja gadās zaudēt darbu, slimot vai citi apstākļi rada īslaicīgas grūtības, var ar šiem uzkrājumiem nosegt neparedzētos izdevumus, nomaksāt rēķinus, kredītmaksājumus. Tas palīdzēs saglabāt finansiālo stabilitāti.

Neņemt kedītu mirkļa emociju iespaidā
Visbiežāk par problēmu un apgrūtinājumu kļūts tie kredīti, kas paņemti mirkļa iespaidā un nenovērtējot reālo situāciju – maksātspēju, kredīta nepieciešamību, procentu likmi un citus apstākļus. Biežāk problēma ar to ir gados jauniem cilvēkiem, kuriem ir zema finanšu pratība, kuri neplāno budžetu, neapdomīgi pieņem lēmumus, ļaujoties mirkļa iegribām.

 

Apmaksāta publikācija

Dalīties.

Atstāt Ziņu