Vārda dienu svin: Gunta, Ginta, Gunda

Kā pirms apkures sezonas sākšanās sasildīties daudzdzīvokļu mājā?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Apkures sezona daudzdzīvokļu mājās parasti ir diezgan sāpīga tēma. Protams, tad, kad apkure beidzot ir pieslēgta, ir patīkami un silti, bet laiks rudenī pirms tās pieslēgšanas un pavasarī pēc atslēgšanas, kad vēl ir vēsi, var būt īsts pārbaudījums cilvēku izdomai, kā sasildīties un piesildīt dzīvojamās telpas. Naudas aizdevums rudens aukstajā laikā nereti noder. Lai nebūtu pārāk jāiespringst uz raizēm par to, kā pasargāt sevi no pirms – un pēc – apkures  problēmām, Kredits7.lv piedāvā vairākus variantus, kā sasildīties, kamēr radiatori vēl ir auksti. Iepazīstieties ar tiem raksta turpinājumā!

Kā nosaka, kad pieslēgt centrālapkuri?
Bieži vien daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji ir diezgan dusmīgi par to, ka jau ir auksti, bet radiatori nesilda, un kuram tur ir žēl to apkuri beidzot pieslēgt! Saskaņā ar MK noteikumiem Nr. 204. “Par siltumenerģijas piegādes nosacījumiem” centrālapkure daudzdzīvokļu namiem tiek pieslēgta konkrētā datumā un pie tādiem temperatūras nosacījumiem, kas norādīti mājas apsaimniekotāja līgumā ar siltumpiegādātāju. Parasti tas notiek oktobrī. Tātad kādu brīdi rudenī var nākties pasalt. Un diemžēl šāda salšana var atstāt negatīvu iespaidu uz iedzīvotāju ikdienu.

Kādi riski pastāv?
Lai arī mēdz teikt ka dzīvošanai vēsā telpā ir pozitīva ietekme uz ilgāku jauneklīga izskata saglabāšanu, kā arī vēsa telpa ir nepieciešama veselīgam miegam, tomēr šādai salšanai ir arī savi riski:

  •  veselības problēmas – saaukstēšanās, paaugstināts dažādu vīrusu un gripas saslimšanas risks novājinātas imunitātes dēļ;
  •  pelējuma sēnītes veidošanās – tā rodas telpās, kurās ir salīdzinoši liels mitrums un slikta siltā-aukstā gaisa cirkulācija;
  •  ugunsnelaime – neapdomīgai rīcībai, mēģinot sasildīties, var būt katastrofālas sekas.

Lai izvairītos no salšanas, veselības problēmām un pelējuma sēnītes, nepieciešams piesildīt telpas arī tad, kad saules gaisma to vairs nespēj, bet centrālā apkure vēl nav pieslēgta vai nav iesilusi. Vislabāk turēties pa gabalu no apšaubāmām metodēm, piemēram, istabas, pilnas ar svecēm (tas, protams, ir romantiski un skaisti, bet ārkārtīgi bīstami, turklāt sveces degšanas procesā patērē ļoti daudz skābekļa, tāpēc nāksies vēdināt telpu, un viss siltums pazudīs), tā vietā praktizējot pārbaudītas un drošas metodes – kvalitatīvus sildītājus.

 Foto: Pixabay.com

Nemirstošā klasika – eļļas radiatori
Šķiet, nav neviena tāda cilvēka virs 25 gadu vecuma, kurš neatcerētos pelēko radiatoru ar sārto korpusu un melnajiem ritentiņiem. Tieši šis leģendārais piemērs ir viens no iepriekšējo gadu desmitu populārākajiem un tolaik kvalitatīvākajiem un pieprasītākajiem eļļas radiatoriem. Un ne velti – eļļas radiatori ir vienas no efektīvākajām un drošākajām sildierīcēm, kas pieejamas Latvijas siltumiekārtu tirgū. Šo radiatoru darbības princips ir tāds pats kā centrālapkures radiatoriem – pa sildītāja kamerām cirkulē uzsildīts šķidrums (eļļa), kas sasilda iekārtas virsmu līdz pat +80oC. Siltumatdeve ir vienmērīga un ilga, tomēr šie radiatori, lai arī vieni no drošākajiem, nav pārāk ekonomiski, jo uzsilšanas process patērē ļoti daudz elektroenerģijas, tādēļ tie ir lieliski piemēroti kā papildu sildelementi.

Mazai platībai – gaisa sildītāji
Ja vēsums dzīvojamās telpās nešķiet nemaz tik briesmīgs, bet, mēģinot ieiet dušā, nākas izbaudīt īstu temperatūras šoku, labs palīgs var būt gaisa sildītājs, kas pūš siltu gaisu. Dažas minūtes pirms plānotās dušas vannas istabā ieslēdziet gaisa sildītāju un aizveriet durvis. Tad, kad dosieties sakopties, būs pat ļoti patīkami noģērbties, jo telpas gaisa temperatūra būs paaugstinājusies par vairākiem grādiem, tādēļ nebūs jāsalst. Tomēr jāatceras par elektrodrošību – raugieties, lai sildītājs nekādā veidā nenonāktu saskarē ar mitrumu un ūdeni!

 Foto: Pixabay.com

Personīgā saule istabā – infrasarkanais sildītājs
Tas ir viens no mūsdienu modernākajiem sildīšanas iekārtu veidiem, kas rada ārkārtīgi patīkamu, Saules siltumam identisku, dabisku siltumu. Ir trīs veidu sildītāji:

  •  gāzes;
  •  dīzeļdegvielas;
  •  elektriskie.

Pirmie divi varianti nebūs piemēroti lietošanai telpās, jo gāzes un degvielas sadegšanas blakusprodukti ir arī CO2 un dažādas citas kaitīgas vielas, tādēļ tie ir labāk piemēroti dažādām āra terasēm. Telpu sildīšanai izmantojiet ar elektrību darbināmos infrasarkanos sildītājus. Tie ļoti ātri uzsilst un piesilda telpu, taču līdzīgi kā gaisa sildītāji neuztur sevī siltumu. Šīs sildierīces ir parocīgas, jo ir vieglas – tās var ērti piestiprināt pie speciāliem statīviem vai pie sienas. Lielisks veids, kā pirms centrālapkures pieslēgšanas vēl pakavēties vasaras sajūtās un pēc apkures atslēgšanas ātrāk atkal atgriezties vasarā.

Ko tad, ja radiators pagalam?
Tehnika ir tehnika un tā mēdz nolietoties. Ja salūzt kāds no sildītājiem, nav tik liela bēda kā tad, ja pēkšņi saplīsis kāds centrālapkures ūdensvada posms vai radiators, un dzīvoklis ir pilns ar ūdeni. Šādā situācijā steidzami nepieciešams remonts, un gadījumā, ja nav brīvu līdzekļu, var noderēt naudas aizdevums, ko piedāvā Kredits7.lv. Sīkāku informāciju par uzņēmumu, naudas aizdevumiem un atmaksas termiņiem meklējiet Kredits7.lv mājaslapā!

 

Apmaksāta publikācija

Dalīties.

Atstāt Ziņu