Vārda dienu svin: Vēsma, Fanija

‘Darīšu visu, lai kļūtu par savējo’: tā Eiro

Pinterest LinkedIn Tumblr +

amodāmies 1.janvāra rītā un prieks bija ielūkoties kontā – naudas tajā bija kļuvis vairāk. Tomēr īsti pigori sākās veikalā – pēkšņi šķita, ka viss kļuvis dārgāks, kādas cenas! Protams, sekundes laikā galvā zibenīgi noskanēja atgādinājums- tās ir eiro cenas, paskaties zemāk- latos! Un tad atviegloti varam nopūsties, ka viss tomēr vēl ir pa vecam. Tomēr jāsāk nu aprast – eiro kļuvis arī par mūsu naudas vienību. Mēs, SievietesPasaulē nolēmām atzīmēt šo vēsturisko brīdi ar jautru „interviju” – iztēlojāmies sarunu ar šī gada janvāra galveno „personu”- EIRO. Lūk, ko mēs viņam jautājām un ko viņš mums atbildēja.

 

Iepazīsimies – kas tu esi un kā tu ienāci Latvijā?
Latvija kļuva par Eiropas Savienības (ES) dalībvalsti 2004. gada 1. maijā, pamatojoties uz sabiedrības balsojumu referendumā. Iestāšanās līgums ES paredz arī to, ka Latvijā tiks ieviests eiro. Eiro ieviešanas mērķa datums Latvijā bija 2014. gada 1. janvāris.
Un tā kopš šī gada 1. janvāra Latvijas valūta esmu es – eiro.


Kā esi iejuties pie mums?

Atklāti sakot, joprojām jūtos kā ienācējs. Ikvienam, lai kādā vietā iejustos, vispirms nepieciešams sajust vietējo cilvēku atsaucību, atvērtību un to, ka viņi tevi pieņēmuši kā savējo. Savējais vēl neesmu. Man katru dienu nākas uzklausīt dažādas – gan laipnas, gan aizvainojošas lietas. Piemēram, es esot dīvains, nesmuks vai pat mazvērtīgs un neuzticams.
Protams, no savas puses centīšos darīt visu, kas iespējams, lai ātrāk kļūtu par savējo, bet jāteic, ka tas, vai mani pieņems pilnībā, atkarīgs no cilvēkiem.

Kāpēc tev ir tāds vārds?
Valūtas nosaukumu „euro” (eiro) izvēlējās 1995. gadā. Tas saistās ar vārda “Eiropa” pirmo zilbi.
Eiro simbola € pamatā ir grieķu alfabēta burts epsilons (€) – kā atsauce uz Eiropas civilizācijas šūpuli, bet divas eiro simbolu šķērsojošās paralēlās līnijas apzīmē stabilitāti.

Kā tev patīk tavs jaunais izskats?
Visām banknotēm visās eiro zonas valstīs ir vienāds izskats. Monētu viena puse visās valstīs ir noformēta vienādi, bet otra – katrā valstī izdotajām monētām atšķiras.
Tik pievilcīgs, kā šeit Latvijā sen neesmu juties! Manās ausīs jau nonākušas ziņas, ka esmu kļuvis pieprasītāks naudas kolekcionāru aprindās.


Un cik uzticams tad tu esi?
Es, eiro, esmu uzticama valūta. Esmu otrā lielākā pasaules valūta. Ziniet, 40% globālo tirdzniecības darījumu tiek veikti eiro un 25% ārvalstu valūtu rezerves pasaulē tiek glabātas eiro valūtā! Arī jūsu Latvijas iedzīvotāji un uzņēmumi uzticas eiro – gandrīz puse naudas tiek noguldīta eiro, vairāk nekā 80% kredītu ir eiro, un 60% ārējo norēķinu par precēm un pakalpojumiem tiek veikti eiro.

Zini, tevis visā Eiropā ir tik daudz! Kā lai zinām, ka tas patiešām esi tu, nevis kāds viltvārdis, kas uzdodas par tevi?
Visu vajadzīgo informāciju šajā sakarā, meklējiet šeit>> 

Kur vēl mēs varam sastapties ar tev līdzīgajiem, jeb eiro valūtu?
Eiro kā valsts valūtu lieto Austrijā, Beļģijā, Francijā, Grieķijā, Igaunijā, Īrijā, Itālijā, Kiprā, Luksemburgā, Maltā, Nīderlandē, Portugālē, Slovākijā, Slovēnijā, Somijā, Spānijā, Vācijā un nu arī Latvijā.
Banknotes visur ir vienādas, bet monētas atšķiras… Par citu zemju eiro monētām, kas parādīsies mūsu makos, uzzini šeit>>

Dalīties.

4 komentāru

  1. Jūlija Liene R. on

    Piedod, eiro, man vēl neesi kļuvis par savējo, grūti laikam ar to aprašanu ies. Jau nedēļu iepērkos eiro, bet joprojām veikalā nespēju aprast, jo liekas tiešām viss pēkšņi tik dārgs, lai gan saprotu,ka tā jau nav, tik tie cipari mainījušies. Bet vēl jāgaida,kad arī tās sajūtas mainīsies un iestāsies pieradums. <br>Tagad arī šķiet,ka ar piecīti neko vairs nevar nopirkt. Nav jēgas bankomātā izņemt, jāņem uzreiz 10nieks… 🙁

  2. Ai, man gan kaut kā easy ar to naudas maiņu. Skaidrā naudā bija tikai kāds 1-2 lati, ko tāpat visādos sīkumiņos izpirku un tagad makā tikai eiro. <br>Nezinu gan kā būtu, ja vienlaikus makā būtu divu veidu nauda, tad varbūt iestātos apjukums. Bet tagad – skatos tikai uz eiro cenu.

Atstāt Ziņu