Vārda dienu svin: Vēsma, Fanija

Pildīti rīspapīra rullīši: ‘Ierullē pavasarī!’

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kur kavējas pavasaris? A.. ūu! Kāpēc ziema negrib atkāpties?
Zinu, mēs varam pasteidzināt pavasara atnākšanas prieku un palutināt savus punčus ar kaut ko nedaudz neparastu, jaunu, bet ļoti svaigu, veselīgu un pavasarīgu! Ja šo recepti salīdzinātu ar nošu gammu, olas spēlētu noti Do, jo tās sniedz  pamatu- satur pavasari kopā, sniedz sātu, spēku, vitamīnus vēl papildus zaļumiem un eksotiskajām piedevām. Tā kā mūsu ģimenē vienkārši vārītas olas ir ikdiena, šis būs mazliet vairāk kā svētku vai brīvdienu variants, kad oliņa ietērpjas svētku drānās, pārsteidz mūs un iepriecina!

Recepte- “Ierullē pavasarī”

Būs nepieciešams:
1 paka (10 gab) ar presēto rīspapīru
2 cieti vārītas olas
Puspaciņa majonēzes (mums ļoti garšo Spilvas Mārrutku majonēze) vai skābais lauku krējums
Zaļumi (visi, kas garšo): lociņi, pētersīļi, dilles, spinātu lapas, selerijas kāti, diedzētie graudiņi (lēcas, saulespuķes)
Liesa gaļa (var būt gatavais kūpinājums)
Sojas vai Worcestershire mērcīte.
Svaigais gurķis
Rīsu nūdeles 150g
Variācijai un papildus vitamīnu devai var izmantot vārītas vai tvaicētas bietes un/ vai burkānu.

Sākam ar gaļas sagatavošanu. Katram ir savi iecienītākie paņēmieni un metodes- var cept krāsnī, var- uz pannas. Var pirms cepšanas nedaudz iemarinēt. Vienvārdsakot- pagatavot tā, lai gaļa pati par sevi ir garšīga. Mana mīļākā un ātrākā metode- svaigu gaļu sagriežu strēmelēs, ietaukoju pannu, klāju tās pannā, nedaudz apcepinu, pēc tam pārleju ar sojas mērces, medus tējkarotes un ūdens maisījumu un pievienoju iecienītākās garšvielas (kādu no tālāk minētajām)- baziliku, timiānu, majorānu, rozmarīnu.., lieku pannai vāku virsū un sautēju, kamēr gaļiņa gatava, mīksta.

Kamēr gatavojam gaļu, varam likt pie darba visu ģimeni, arī pašus mazākos- skalot diedzētos graudiņus, plucināt spināta lapiņas, pētersīļus (ar rokām plucināti zaļumi ir daudz aromātiskāki, vērtīgāki, nekā sagriezti ar nazi), protams, ko nepieciešams , piemēram- gurķi, seleriju griežam strēmelēs ar nazi.

Uzvāram olas, atdzesējam. Tāpat 5 minūtēs sālsūdenī novāram rīsu nūdeles, nokāšam. Visu rullīšos tinamo saturu saliekam vienuviet, lai ir ērtāka darbošanās un visas sastāvdaļas pie rullīšu tīšanas ir pa rokai.

Kā pirmspēdējo sagatavošanās darbiņu- sagatavojam mērcīti. Majonēzi sablenderējam ar zaļumiem un garšvielām. Ja rullīšus paredzēts dot arī mazākiem bērniņiem, mērcīti var gatavot maigāku, majonēzi atjaucot 1:1 ar skābo krējumu.

Ņemam rīspapīra ripuli un droši zem ūdens strūklas samitrinam no abām pusēm (tas ir daudz stingrāks nekā suši nori lapas, var droši darboties), liekam uz stingras pamatnes (dēlīša) un sākumā ieklājam dekoratīvākus „elementus”- nesaplucinātas spinātu lapas, lociņus, vai izvārītās bietes šķēles. Jāizmanto rīspapīra priekšrocība- tam cauri būs redzamas rullīša izejvielas. Tālāk seko visi iepriekš nosauktie produkti, ko pārlejam ar mērcīti un pārklājam ar spināta lapām. Rullējam kopā. Var arī veidot „paciņas” – ielokot arī maliņas, lai var ņemt to rokā un droši kost (tad pa otru galu nekas neizbirs ārā).

Šī recepte ir ar plašām iespējām variēt. Piemēram, rīsu nūdeļu vietā var izmantot basmati rīsus. Var izmantot citus vai papildus zaļumus. Tātad- atliek vien izvēlēties un sarūpēt visas ģimenes iecienītākās ēdiena sastāvdaļas. Rullīšus glīti kārto šķīvī un var „pārsiet”ar lociņa bantīti, kā arī šķīvi dekorēt ar zaļumiem, graudiņiem. Un, ja ir vēlēšanās, rullīšus papildus var pārliet ar to pašu mērcīti, kas tika izmantota to pildījumā.

Labu apetīti!

RECEPTE IESŪTĪTA KONKURSA ‘MANS IECIENĪTĀKAIS OLU ĒDIENS’ IETVAROS

UN KĀDS IR TAVS IECIENĪTĀKAIS OLU ĒDIENS? PAGATAVO, NOBILDĒ UN ATSŪTI RECEPTI MUMS!

BALVĀS- kvalitatīvie FISKARS Functional Form cepšanas piederumu komplekti!

Vairāk par konkursu lasi šeit>>>

Dalīties.

Atstāt Ziņu