Vārda dienu svin: Aldonis, Agija

Ko nozīmē būt lielo izmēru modelei?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

r ko mums asociējas vārds – modele? Droši vien ar gara auguma, slaidu sievieti. Tomēr, modes pasaulē ir arī „plus-size” jeb lielo izmēru modeles. Arī apģērbu ražotāji arvien vairāk piedāvā savās kolekcijās apģērbus, kas ir piemēroti dažādu formu sievietēm, līdz ar to, pieprasījums pēc lielo izmēru modelēm aug. Viena no populārākajām lielo izmēru modelēm ir Dženija Ranka (Jennie Runk), pēc ASV standartiem, viņai ir 14 izmērs (LV- 44 izmērs ).

 

Dženijas modeles karjera
24 gadus vecā Dženija pavadīja savu bērnību Gruzijā un pusaudža vecumu Misūri, kur iesaistījās brīvprātīgajā darbā par kaķu adopciju. Tieši tur arī viņa tika pamanīta. Tajā laikā, viņai bija 13. Kad Misūri viņu uzrunāja modeļu aģentūras pārstāvis, viņai bija jāizvēlas, kāda modele viņa vēlētos būt. „Man tika dota iespēja zaudēt svaru un mēģināt saglabāt ceturto izmēru (LV – 34/36) , vai arī, iegūt vēl nedaudz – saglabājot 10 izmēru (LV – 40/42), un sākt karjeru kā lielo izmēru modelei. Es zināju, ka mans ķermenis nav domāts tam, lai būtu ceturtais izmērs, tāpēc es, protams, izvēlējos otro variantu” , ir atklājusi Dženija.
Pēc studijām, 2011. gadā viņa kopā ar savu kaķi pārcēlās uz Ņujorku, lai turpināt savu modeles karjeru.

Pasaules popularitāti modele ieguva, kad šī gada aprīlī pozēja H&M pludmales kolekcijas reklāmās. Viņa bija pirmā lielo izmēru modele šīs veikalu ķēdes vēsturē. Kad viņas facebook. lapa diennakts laikā sasniedza 2000 sekotāju skaitu, viņa saprata, ka popularitāte ir jāizmanto, lai uzrunātu meitenes, kas varbūt nejūtas apmierinātas ar savu ķermeni. „Es vienmēr esmu vēlējusies parādīt sievietēm, ka tas ir normāli, būt pārliecinātai, pat ja tu it kā neatbilsti jēdzienam “perfekts””, saka Dženija.
Šobrīd modeles lapai facebook ir jau 14 900 sekotāju. Apskati to šeit>>

Ķermeņa izmaiņas un pusaudžu gadi
Visgrūtāk savas ķermeņa izmaiņas mums ir pieņemt pusaudžu gados. Jaunieši ir diezgan nežēlīgi un, iespējams, neadekvāti reaģē uz to, kā mēs izskatāmies. Ja tu neatbilsti pieņemtajiem standartiem par to, kas it kā ir „perfekts augums”, ir visas iespējas, ka tevi apsmies vai nepieņems.

Arī Dženija, kas tagad ir apmierināta ar sevi un pozē peldkostīmu reklāmās, savus pusaudžu gadus atceras kā īstu murgu. Dženija kādā intervijā ir teikusi: „Kamēr slaidās meitenes sporta nodarbībās valkāja šortus, es vienmēr svīdu garajās biksēs, jo manas ciskas bija tādā lielumā kā viņu viduklis, un šīs bikses bija mulsinoši īsas, jo es biju garāka nekā vidusmēra pieaugušais, bet vēl iepirkos pusaudžu apģērbu veikalā”.

Tas ir normāli, ka mūsu ķermeņi ir dažādi
Pēc tā, kādi ir sabiedrības uzskati, mums visiem vajadzētu būt vienādām – slaidām, ar skaistiem, mirdzošiem matiem un žilbinoši baltiem zobiem. Un ko darīt, ja es tāda neesmu? Pārlieku lielā apsēstība ar perfektu izskatu liek jau mazām meitenēm sāk kādas diētas, arvien vairāk cilvēku pakļaujas ķirurģiskām operācijām un cieš dažādas citas procedūras, lai tikai ietilptu kategorijā „perfekts”.
Izmaiņas modes un mediju pasaulē varētu nest arī izmaiņas cilvēku uzskatos.
Nevar noliegt, ka katram stilam ir atbilstošs augums, uz kā tas vislabāk izskatās. Katram jāatrod sev piemērotākais stils, nevis jāmaina savs ķermenis.
Dženija kādā intervijā ir teikusi: „Vienmēr būs kāds, kam būs tievas kājas un kāds, kam tās būs apaļīgas. Un tam nav nekāda sakara ar to, kāds cilvēks jūs esat, tā vienkārši ir veidots jūsu ķermenis. Cilvēkā ir daudz kas vairāk, kā tikai viņa ķermenis”.

Attieksme pret ‘lielajiem izmēriem’
Mēs varam runāt par to, ka nebūt tievai, ir pieņemami, tomēr sabiedrībā vēl joprojām pastāv negatīvas asociācijas ar terminu „plus-size” jeb lielie izmēri. Cilvēki, izdzirdot “plus”, asociē to ar resnumu, kas savukārt ir vienāds ar – neglīts Tur nevajadzētu būt nekam negatīvam, jo tas ir normāls, vidusmēra izmērs daudzām sievietēm.

Dženija vairākkārt ir uzsvērusi, ka karjeras sākumā viņu pārsteidza fakts, cik ļoti cilvēki ir ieinteresēti pat viņas ķermeni. Viņa ir teikusi: „Jocīgi, es agrāk nekad nedomāju, ka ar mani kaut kas nav kārtībā, bet tiklīdz parādījās manas bildes, tā dzirdēju, ka man esot pārlieku resnas kājas vai vēders”.

Izsaki komplimentus
Mums daudz vairāk vajadzētu runāt par skaisto. Satiekoties nevajadzētu pārmest kādam par to, kādas ir vai nav viņa kājas, bet izteikt komplimentu par to, ka viņam ir lieliska blūze, vai matu sakārtojums. Vienmēr ir kas jauks, ko tu vari pateikt, vienmēr.

Un, mēs nevaram gaidīt, ka mūs uzslavēs un omu pacel apkārtējie. Komplimenti mums jāizsaka arī pašām sev. Paskaties spogulī un saki: „Man ir skaists vēders, skaistas rokas un seja”. Tev ir jāiemīl sevi, lai mīlētu visu, kas ar tevi notiek.

 

“Nav nepieciešams slavināt vienu vai otru ķermeņa tipu. Mums ir nepieciešams apturēt šo absurdo naidu pret dažāda ķermeņa masām un izmēriem. Tas nevienam nepalīdz un, patiesībā, ir vecmodīgi.” /Jennie Runk/

Dalīties.

Atstāt Ziņu