Vārda dienu svin: Mirta, Ziedīte

Ar Tauriņu pieskārienu pret bruņām

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kāda ir Maigās Bio-Enerģētikas būtība? Uzzini vairāk par traumām, ko mēs piedzīvojam un kā rezultātā izveidojam bruņas un metodēm, ar kuru palīdzību šīs bruņas vari “izkausēt”.

(Kas ir Maigā Bio-Enerģētika un kas ir tās pamatlicēji vari lasīt te Maigā Bio-Enerģētika. Kas tā ir?)

TRAUMAS: notikumi, kas pātrauc dzīves enerģijas dabisko plūsmu
Katrā no mums ir Kodols jeb mūsu sākums. Tā ir vieta saules pinuma apvidū, no kura izstarojas enerģija. Centrs, caur kuru mēs savienojamies ar Dievu, Visumu, vai Augstāko apziņu (kā nu mēs katrs to saucam).

No šī kodola izstarojas Dzīves (jeb dzīvības) enerģija. Tā pulsē, izplešas un saraujas, uzlādējas un izlādējas, staro un plūst, veidojot enerģētisko lauku, jeb auru. Enerģijas plūsmu mēs sajūtam caur emocijām un sajūtām. Kad enerģija izplešas, mēs sajūtam prieku, dusmas, baudu, visas ekspansīvās emocijas. Kad enerģija ieraujas atpakaļ kodolā, mēs sajūtam skumjas, bailes, sēras. Sajūtu līmenī enerģijas plūsmu var sajust kā tirpas, siltumu aukstumu, „skudriņas” pa kauliem. Raihs bija viens no pirmajiem, kas atklāja enerģijas plūsmas saistību ar emocijām un sajūtām. Enerģētiskais lauks izskaidro arī t.s. fantoma sāpes, kad sajūtas saglabājas arī pēc rokas vai kājas amputācijas. Enerģijas lauks kādu laiku paliek nemainīgs, līdz ar to arī sajūta saglabājas. 

Citāts: “Kas vienam cilvēkam ir traumējošs notikums, otram tas ir piedzīvojums. Vienam šķiršanās ir trauma, otram tie var būt svētki un atbrīvošana. Vienam cilvēkam dzīvesvietas maiņa ir trauma, otram tā var būt patīkama pārmaiņa dzīvē.”

Enerģijas plūsma ir brīva līdz brīdim, kad piedzīvojam Traumu. Ar traumu Maigajā Bio-Enerģētikā saprot jebkuru notikumu, kas ietekmē, vai pārtrauc dzīves enerģijas dabisko pulsāciju. Kas vienam cilvēkam ir traumējošs notikums, otram tas ir piedzīvojums. Vienam šķiršanās ir trauma, otram tie var būt svētki un atbrīvošana. Vienam cilvēkam dzīvesvietas maiņa ir trauma, otram tā var būt patīkama pārmaiņa dzīvē.

Maigā Bio-Enerģētika strādā ar visa veida traumām, bet īpaši ieteicama tā ir preverbālā laika, transa stāvokļu un bezapziņas stāvokļu traumām.

  • Preverbālais periods ietver ieņemšanu, laiku dzemdē, dzemdību pieredzi un laiku līdz divu gadu vecumam. Šajā laikā visas traumu pieredzes „ierakstās” ķermenī, tām nav verbālu atmiņu. Traumu piemēri – negribēta, neplānota grūtniecība, grūtniecības noliegums, aborta mēģinājums, mammas emocionālais stāvoklis grūtniecības laikā, smagas dzemdības, aizkavētas dzemdības, ķeizargrieziens, nabas saite ap kaklu, stangu izmantošana dzemdībās, dvīņi (vienam bērnam dzimstot pirmajam, otrs to piedzīvo kā zaudējumu; viņš nesaprot, kas notiek, otrs tiek vienkārši „atņemts”), bērna atšķiršana no mātes tūlīt pēc dzemdībām u.c.
  • Transa stāvokļi – visas pieredzes, kad mēs it kā „izejam” no ķermeņa, lai nejustu, kas ar to tiek darīts. Tas bieži notiek pie vardarbības pieredzēm, izvarošanas gadījumos sievietes disociējas no ķermeņa, lai nejustu sāpes un pazemojumu. Tas ir kā „skats no malas”, es zinu, ka tas notiek ar mani, bet es nejūtu. Šo mehānismu ātri iemācās vardarbīgu vecāku bērni. Viņus sit, bet bērns neraud, viņš nav „klātesošs”. Arī alkohola un narkotiku lietošana ir zināma veida disociācija no notiekošā.
  • Bezapziņas stāvokļi – visas pieredzes, kad tiek lauzta enerģijas plūsma, vai saikne ar ķermeņa sajutām. Piemēri – anestēzija, kaulu lūzumi, smagas slimības, čūskas vai bites kodiens; salšanas, slīkšanas pieredzes, klīniskā nāve u.c.

Dažādu pieredzēto traumu rezultātā mēs veidojam aizsardzības jeb Bruņas.

 

BRUŅAS: aizsardzības mehānismi, kas neļauj dzīvt labāk
Bruņas ir visa veida aizsardzības, ko izveidojam izdzīvošanas nolūkā. Tas nav prāta pieņemts lēmums, bet gan instinktīva reakcija.

Zem katrām bruņām ir stāsts, par iemesliem un notikumiem, kas ietekmēja bruņu veidošanos. Tāpēc ir tik svarīgi respektēt un cienīt katra cilvēka bruņas un aizsardzības. Mēs bieži paši neapzināmies, kāpēc reaģējam tieši tā un ne savādāk. Bieži to nosaka šis ierastais mehānisms. Cilvēkam ir tendence iet pa ierastu taciņu, viss jaunais un nezināmies mūs bieži baida.

Citāts: “Kā bruņu piemērus var minēt hroniski savilktus, sāpīgus muskuļus. Bērni, kurus bieži sit, iemācās sasprindzināt dibena muskulatūru, lai nejustu sāpes…kā rezultāts bieži ir muguras sāpes pieauguša cilvēka vecumā.”

Tāpēc viss darbs ar Maigās Bio-Enerģētikas metodi ir ļoti saudzīgs un cilvēku respektējošs. Mums ir jāsaprot no kurienes nāk šie ierastie dzīves scenāriji, jeb modeļi. Kāpēc mums ir vajadzīgs tāds, vai savādāks, aizsardzības mehānisms. Ja mēs apzināmies kā apturam enerģijas plūsmu un pulsāciju ķermenī, mēs varam izvēlēties – darīt savādāk, riskējot ar to, ka dzīve var kļūt labāka (!) (nav noslēpums, ka daudziem no mums ir izdevīgi būt slimiem un nevarīgiem…tas ļauj nebūt atbildīgiem par savu dzīvi..) vai arī saglabāt veco un ierasto.

Eva runāja par četru veidu bruņām:

  • Segmentu bruņas
  • Ar enerģijas plūsmu saistītās bruņas
  • Rakstura bruņas
  • Emocijas, pie kurām pierasts dzemdē

Kā bruņu piemērus var minēt hroniski savilktus, sāpīgus muskuļus. Bērni, kurus bieži sit, iemācās sasprindzināt dibena muskulatūru, lai nejustu sāpes…kā rezultāts bieži ir muguras sāpes pieauguša cilvēka vecumā. Hroniski savilktie dibena muskuļi, neļauj arī muguras muskulatūrai atrasties dabiskā stāvolī, līdz ar to laiku parādās sāpes mugurā.

Psihosomatiskās saslimšanas, kuņģa – zarnu trakta slimības (kuņģa čūlas, aizcietējumi, kamola sajūta kaklā, astmas simptomi u.c.), arī neauglība bez medicīniska iemesla, bieži spontānie aborti var būt bruņojuma seku rezultāts.

Citāts: “Ja mamma gaidot mazo ir skumīga, depresīva vai nobijusies, dzemdē nav ļoti daudz uzlādētas enerģijas. Līdz ar to mēs, esot dzemdē, pieņemam, ka tā justies ir norma. Ka būt bez enerģijas vai depresīvam, tas nozīmē būt dzīvam. Un tad dzīvē mēs reizēm nesaprotam, kāpēc jūtamies tā, kā jūtamies. It kā viss ir – ģimene, bērni, labs darbs, bet vienalga ir skumīgi”

Ar elpošanu saistītās bruņas. Kad mums ir bail, pirmais, ko darām, mēs „aizturam” elpu un sasprindzinām diafragmu…lai nesajustu…Elpošana arī ir enerģijas plūsma, un neelpojot mēs varam nesajust. Es pieļauju, ka daudzi no mums zina, ka sērās, ļaujot sev elpot dziļāk, mums atbrīvojas arī skumjas un asaras…enerģija var plūst un tā nes līdzi arī ieslēgtās emocijas.

Arī enerģijas plūsmu mēs varam izmantot kā aizsardzību. Maigajā Bio-Enerģētikā mēs runājam par 4 veida ar enerģijas plūsmu saistītajām bruņām:

  • Nekustīgums (imobilitāte)– cilvēkam ir daudz enerģijas, bet tā netiek virzīta darbībā. To var sajust pieskaroties ķermenim, bet cilvēks ir kā „iestrēdzis” dzīvē, darba vietā, kas nedod gandarījumu, attiecībās, kas patiesībā neapmierina. Ir jāmeklē iemesls, kurā brīdī enerģijas plūsma ir tikusi pārtraukta. Bieži tas aizved atpakaļ pie dzemdību pieredzes. Ja dzemdībās kāda iemesla dēļ ir izmantota anestēzija, tas bieži ir iemesls „iesprūduma” sajūtai. Šis ir viens no iemesliem, kāpēc tik ļoti svarīgas ir dabiskas dzemdības bez medicīniskas iejaukšanās. Bērna ķermenis dzimstot iziet cauri dabiskajam pulsācijas procesam – spriedze, uzlāde, izlāde, harmonizācija. Tie ir arī sāpju viļņi. Tas turpinās, līdz bērns ir piedzimis. Ķermenis saglabā šo pieredzi un informāciju. Ja dabiskais process tiek pārtraukts, tad bieži arī dzīvē kāda posmā iestājas „anestēzijas efekts”. Tas ir tikai viens no ļoti daudziem iespējamiem gadījumiem.
  • Kontrahēšanās (jeb saraušanās), anorgonija – kad enerģija ieraujas atpakaļ kodolā, vai arī enerģijas tikpat kā vispār nav un tas draud ar letālu iznākumu.
  • Implozija – tā ir bieža parādība vardarbību pārcietušiem bērniem. Viņiem ir dusmas par pāridarījumu, izpaust to nevar, dabūs vēl, tad variants ir vērst šo enerģiju pašam pret sevi, ievainojot sevi, graizoties. Tad ir jāmāca enerģiju atbrīvot adekvāti – sitot spilveniem, matracim, bet ne sev vai otram. Dusmas nav tas pats, kas agresija. Dusmas ir enerģijas plūsma, kam ir jārod veids kā atbrīvoties, un tad pēc tam var par to runāt. Agresija un vardarbība ir mantas, īpašuma bojāšana vai uzbrukums otram.     
  • Emocijas, pie kurām pierasts dzemdē– bērns neatšķir, kuras sajūtas ir viņa, kuras mammas, kuras emocijas attiecas uz viņu, kuras uz apkārtējo pasauli…Ja mamma, gaidot mazo ir skumīga, depresīva vai nobijusies, dzemdē nav ļoti daudz uzlādētas enerģijas….līdz ar to mēs, esot dzemdē, pieņemam, ka tā justies ir norma. Ka būt bez enerģijas, vai depresīvam, tas nozīmē būt dzīvam. Un tad dzīvē mēs reizēm nesaprotam, kāpēc jūtamies tā, kā jūtamies. It kā viss ir – ģimene, bērni, labs darbs, bet vienalga ir skumīgi…tad ir vērts pameklēt tālu atpakaļ, kāds bija mammas emocionālais stāvoklis laikā, kad viņa mūs gaidīja.

Katra cilvēka pienākums ir strādāt ar savas pagātnes traumām, lai dzīves scenārijus nenodotu tālāk nākamajām paaudzēm. Lai ļautu mūsu bērniem būt viņiem pašiem, ļaujot augt un attīstīties pēc viņu pašu dotībām un sūtības.

Kā atpazīt to, vai man ir bruņas un kāda veida?
To, vai un kādas mums ir bruņas, var atpazīt lielā mērā katrs pats ļoti labi, ja vien vēršam uzmanību uz saviem ieradumiem, veselības stāvokli, reakcijām uz notikumiem, dzīves modeļiem, kas atkārtojas utt. Piemēram, ja es saprotu, ka mana reakcija uz kādu situāciju dzīvē ir neadekvāti asa, vai emocijas pārāk sakāpinātas, tas varētu liecināt par agrīnu traumu un reakcija ir kā „uzbrukums, tā ir labākā aizsardzība”. Piemēram, kāds darbā man aizrāda, ka neesmu nolikusi dokumentu mapi īstajā plauktā. Ja mana reakcija uz to ir pretuzbrukums vai sajūta, ka neesmu nekam derīga kā darbinieks, un pārējie saka: “Ko tu ņemies! Cilvēks neko tādu nepateica!!”… ir vērts pameklēt šai sajūtai saknes. Varbūt bērnībā esmu nepārtraukti kontrolēta un kritizēta.

 

METODES: kā tikt galā ar traumām un atkausēt bruņas

Maigā Bio-Enerģētika ietver apmēram 31 dažādas tehnikas. Katrai no tām ir sava ievirze un norādes, kad tās labāk lietot. Piemēram:

Dzīves traumu līnijatā ir kā diagnostika, pēc kuras vadāmies izvēloties tehnikas. Kopā ar klientu uz lapas tiek sarakstītas visas traumas, ko cilvēks atceras piedzīvojis. Pēc tam, pamatojoties uz šo informāciju mēs izvēlamies tehnikas, kas varētu palīdzēt vislabāk.

MBE Balansu mēs lietojam, ja ir indikācijas par operācijām. Vai arī, ja cilvēks stāsta, ka nejūt saikni ar savu ķermeni, nav sajūtu ķermenī vai emocijas u.c. Balanss ir secīgu pieskārienu kopums, kas palīdz savienot ķermeņa segmentu enerģiju.

Metamorfozi – izmantojam, ja ir traumas grūtniecības laikā. Tā ir klusa, meditatīva tehnika, kas ļauj atgriezties tālu atpakaļ, līdz pat ieņemšanas laikam un bieži arī vēl tālāk.

Īsajā variantā to izmanto grūtniecības laikā, lai ievadītu enerģiju dzemdē, lai „uzsildītu” dzemdi, ja tajā trūkst enerģijas (ja ir tuvas grūtniecības viena otrai, ja grūtniecība iestājusies tūlīt pēc aborta un dzemde nav paspējusi enerģētiski uzlādēties un atveseļoties; ja sieviete saka, ka nesajūt iegurņa rajonu, vai tas ir auksts u.c.). Labi izmantojama tehnika zīdainīšiem tūlīt pēc dzemdībām, lai palīdzētu integrēt dzemdību pieredzi.

Tauriņu pieskārienu masāža – universāla tehnika visu vecumu cilvēkiem sākot no pirmās grūtniecības dienas līdz pat paleatīvajā aprūpē (mirstošie) esošajiem. Mērķis – palīdzēt izplest enerģiju, kausēt bruņas, dziedināt traumu atmiņas.

Dzimšanas psihodrāmaizmanto, ja ir informācija par smagam dzemdībām. Tā ir kā „otrreizēja” dzemdību pieredze. No spilveniem tiek veidota „dzemde”, izmantota dzemdes mūzika, imitētas dzemdību kontrakcijas utt. max pietuvinātā veidā, kā klients stāsta par reālo dzemdību pieredzi. Tā ir iespēja pārslēgt kontraktus ar dzīvi, ko iespējams, cilvēks ir noslēdzis šajā dzemdību procesā. Piemēram, ja bērns ir no mātes ticis ilgstoši atšķirts, viņš var pieņem lēmumu „Ja nav, tad arī nevajag…”….nevis tāpēc, ka tiešām nevajag, bet tāpēc, ka tā sāp mazāk…un tad dzīvē nevienu arī tā pa īstam klāt nepielaiž, brīnoties, kāpēc attiecības neveidojas.

Maigās Bio-Enerģētikas tehnikas un filozofija ir izmantojama ikvienā profesijā un protams, ikdienas dzīvē, ģimenē, ar draugiem, paziņām. Medicīnā, sociālajā, pedagoģijas jomā strādājošajiem. Organizāciju vadītājiem tas palīdzēs izprast darbinieku rīcības iemeslus, dod citu redzējumu uz lietām. Katram no mums tā dod izpratne par mūsu pašu dzīves un uzvedības modeļiem. Psihoterapijas laukā strādājošiem tā ir laba papildus metode, ko izmantot darbā u.c.

Mums katram ir acis lai redzētu un maņas, lai sajustu. Tikai, jautājums, vai pašu bruņojumu dēļa neesam šīs durvis aizvēruši ciet. Labā ziņa, tās varam atkal atvērt, lai būtu par to, kas esam un ko jūtam patiesībā. Mēs katrs varam sajust gan enerģijas plūsmu, gan redzēt tās plūsmu un izmaiņas otrā. Katrs no vecākiem var iemācīties kaut vai Tauriņu pieskārienu masāžu un veikt to mājās saviem bērniem, nemaksājot ne santīma par vizītēm pie „speciālista”. Kā gan bērnam vistuvākā cilvēka pieskāriens varētu nodarīt ko sliktu?    

Metodi var apgūt jebkurš, ja vien ir vēlme būt mīlošam un saudzīgam attiecībās ar otru. Mēs varam ļoti daudz ko darīt un ietekmēt paši, ja vien vēlamies paņemt atpakaļ atbildību par lēmumiem, ko dzīvē apzināti vai neapzināti esam pieņēmuši.

 

Vairāk informācijas par Maigo Bio-Enerģētiku un iespējām apgūt šo metodi uzzināsi šeit- maigabioenergetika.lv


Dalīties.

Atstāt Ziņu