Vārda dienu svin: Aldonis, Agija

Muguras sāpes – ‘nasta’, ko paši sev uzkraujam

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Muguras sāpes, šķiet, ir kļuvušas par diezgan ‘modernu’ lietu. Nu jau par tām arvien biežāk sūdzas ne tikai vecāka gadagājuma cilvēki, bet arī jaunieši. Protams, mūsdienu slinkais dzīvesveids, kurā daudz vietas tiek atvēlēts sēdošām nodarbēm, bet par kustībām piemirsts, nepriecē ne mūsu muskuļus, ne kaulus un locītavas. Tomēr kā lai izskaidro, ka vienam ar šādu dzīvesveidu sāp mugura, otram –ne? Varbūt reizumis atbilde jāmeklē pašu domās un emocijās? Tādēļ nolēmām ielūkoties, ko par muguras sāpēm saka ezotēriķi.

Arī bailes par materiālo situāciju rada muguras sāpes
Mugura- tas ir dzīves balsta simbols, un mugurkauls simbolizē lokanu dzīves balstu. Problēmas ar muguru un mugurkaulu atspoguļo balsta un atbalsta trūkumu dzīvē, raksta psihoterapeits un homeopāts Valērijs Siņeļņikovs. „Iespējams, jūs uztveriet dzīvi kā nastu, kas nav pa spēkam, kā pastāvīgu dzīves smagumu paciešanu,” viņš norāda. Ļoti bieži arī bailes par naudu un par savu materiālo labklājību novedot pie muguras lejasdaļas problēmām.

V. Siņeļņikovs Iesaka pavērot, kādas frāzes bieži lietojam savā sarunvalodā, jo it kā nejauši, it kā netieši, bet ar tām veicinām savas slimības. Piemēram, bieži tie, kuriem ir osteohondroze, lieto šādas frāzes:
„Es visu to uzvēlu uz saviem pleciem.”;
„Šī nasta man nav pa spēkam.”;
„ Man ir sajūta, ka viņš uzsēdies man uz kakla.”;
„Esmu uzņēmusies pārāk daudz.”
„Tagad man jānes šis krusts” utt.

Ko darīt? Siņeļņikovs teic- mainīsi attieksmi, zudīs arī sāpes: „Vienīgi mūsu attieksme pret dzīvi pārvērš dzīves peripetijas par slogu. Un tāpēc, pirms uzkraut sev un uz saviem pleciem svešas problēmas, tieciet skaidrībā vispirms paši ar savu dzīvi. Ieviesiet jauninājumus savā pasaules uzskatā: iemācieties saredzēt to, kā dzīve rūpējas par jums un atbalsta jūs.”

Nesaskaņas starp domām un darbiem
Dziedniece Līza Burbo piedāvā vēl detalizētāku muguras sāpju izklāstu, izdalot sāpes krustos, muguras vidusdaļā un augšdaļā – katra no šīm vietām norādot uz citu problēmu.

„Sāpes krustos, muguras zemākajā daļā, liecina par to, ka cilvēks par visu augstāk vērtē savu neatkarību un baidās pazaudēt savu brīvību brīdī, kad citiem vajadzēs viņa palīdzību,” skaidro L.Burbo. Ko darīt? Ja tev šķiet, ka palīdzot citiem, zaudēsi savu brīvību, mēģini vienmēr šādās reizēs objektīvi novērtēt savas iespējas, paskaidro tās cilvēkam, kas tev lūdz palīdzību, vienmēr jau nav jāpalīdz, bet atteikt vienmēr arī nevari- ko sēsi, to pļausi, citreiz arī tev var nepalīdzēt – atgādina dziedniece.

Sāpes nedaudz virs krustiem var izraisīt uztraukums par materiālo stāvokli. Tā kā mugura balsta visu cilvēka ķermeni, sāpes tajā liecina par nedrošību, atbalsta trūkumu. Muguras apakšējā daļa saistīta ar sfērām ‘piederēt’ – materiālām lietām, naudu, partneriem, māju, bērniem, darbu, diplomiem utt. „Sāpes šajā rajonā liecina, ka cilvēks vēlas iegūt kaut ko, lai kļūtu pārliecinātāks par sevi, taču nespēj to atzīt ne sev, ne citiem, kā rezultātā šīs pretrunas nogulstas uz viņa muguras. Šāds cilvēks ir ļoti aktīvs, un uzskata, ka labsajūta atkarīga, pirmkārt, jau no materiālā stāvokļa, viņš arī nekad nelūdz citu palīdzību,” raksta L.burbo. Ja tev ir šis gadījums, nebaidies atzīt, ka tev ir svarīga materiālā labklājība, nekaunies par to! Pat ja dvēseles dziļumos tev šķiet, ka nav labi tik ļoti mīlēt materiālos labumus, piešķir sev tiesības iegūt tos un par tiem priecāties. Kad neatbilstība starp domām un vēlmēm, un darbiem būs likvidēta, arī sāpes zudīs.

Savukārt sāpes muguras augšējā daļā runā par pašpārliecības trūkumu, emocionālo nestabilitāti. Šādam cilvēkam svarīgāka ir sfēra ‘darīt’- jo tieši darbošanās dod viņam pārliecību. Viņš jūt, ka viņu mīl, un arī pats izrāda savu mīlestību, darot ko labu citu labā.

Tomēr sāpes muguras augšdaļā var liecināt arī par to, ka cilvēks nevēlas darīt kādu darbu, jo baidās, ka tad cilvēki viņam pārstās palīdzēt, jo domās, ka viņš pats ar visu tiek labi galā. Šāds cilvēks pārāk daudz gaida no citiem, un kad viņa gaidas nepiepildās, viņam rodas sajūta, ka viss darāmais ir „uzgāzts viņam vienam pašam uz muguras.” Ko darīt? L.Burbo iesaka mēģināt sevi atradināt no domas, ka bez tevis viss sabruktu un citiem klātos grūti. Neviens tev neaizliedz darīt citiem labu un sagādāt prieku, rūpēties par tiem, bet nedomā, ka bez tevis viņi netiktu galā, tev nav jākļūst par visas pasaules glābēju. „Turklāt tev jāatceras un jāpieņem tas, ka citiem ir tiesības domāt citādāk nekā tev, un darīt to, ko viņi paši grib, nevis to, ko tu no viņiem sagaidi,”- atgādina dziedniece.

 

Avoti: Līza Burbo ‘Tavs ķermenis tev saka- Mīli sevi!’ / Твое тело говорит «Люби себя!» un Valērijs Siņeļņikovs „Izproti savu slimību”

Dalīties.

2 komentāru

  1. Jā muguras sāpes tiešam ir lielākā mūsdienu problēma, kas mijās kopā ar citiem negatīvajiem emocionālajiem stāvokļiem. Arī dzīvesveids atstāj sekas, ķermenis bez kustībām nevar būt vesels. Ar emocijām un stresu tikt galā ir grūti, bet atlicināt katru dienu kaut 10 min vingrošanai var katrs. Tā es domāju, bet nezkapēc tomēr lielākā daļa slinko?

  2. Es domāju,ka slinkojam tapēc,ka domājam,aij nu nekas jau nenotiks….Bet tagad kad, man jaiet datortomografijas utt..saprotu,ka cēlonis ir daudz dziļāk.

Atstāt Ziņu