Vārda dienu svin: Jāzeps, Juzefa

Mērķi un to sasniegšana: Isaka Pintoseviča 49 dienu metode

Pinterest LinkedIn Tumblr +

atru gadu droši vien daudzas no mums sāk ar jaunā gada apņemšanos, tad nāk pavasara solījumi pirms vasaras, visbeidzot jaunais mācību gads piedāvā atkal kaut ko jaunu, tad vēl pirmdienas, pirmais mēneša datums, jauns mēness debesīs un vēl citi, katrai no mums svarīgi datumi, lai sāktu iet uz mērķi. Diemžēl pēc kāda laika apņemšanās un arī rīcība pazūd. Un katrai no mums ir savs iemesls – nav laika, daudz darba, nav svarīgi, citas prioritātes, nepietiek naudas, slimība, bērni, vīrs, mājas dzīve, aizņemtība, nekas tāpat nesanāks, ticības trūkums…

Bet, ja nu Tu vienkārši neesi atradusi savu īsto metodi, kā sasniegt savu mērķi!? Šobrīd tiek piedāvāti daudzi instrumenti un risinājumi, kā sasniegt mērķus, kā to pareizāk, ātrāk izdarīt, bet līdzīgi kā katrai no mums ir savs mīļākais ēdiens, kleita, kurpes, es ticu, ka tieši tāpat ir arī ar savu mērķu sasniegšanas metodi.

Isaks Pintosevičs ir aizrautīgs treneris, sarakstījis daudzas grāmatas par mērķu sasniegšanu un to noteikšanu. Viena no viņa idejām ir 49 dienu dienasgrāmata ceļā uz mērķi. Pavisam vienkārši tas izskatās tabulas veidā.

Datums

Misija

Mērķis 1

Mērķis 2

 Prasmes, ko uzlaboju

Skolotāji, no kuriem var mācīties

 Manas dienas novērtējums: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 

 Ko es varēju darīt savādāk, lai būtu 10

 Ko es sasniedzu šodien

 Kāpēc man tas izdevās

 Kā es to varu izmantot tālāk.

 Rītdienas darbi

 5 svarīgākie darbi, kas ved uz mērķi 

Sākums. Jāsaprot sava misija. Izklausās diezgan sarežģīti, sevišķi, ja iedomājamies uzņēmumu. Šeit ir vienkāršāk – es to nosauktu, ko es varu dot pasaulei, kāds ir mans lielais mērķis – vieniem tas ir, palīdzēt cilvēkiem un uzņēmumiem attīstīties, citam varētu būt – izaudzināt bērnus par labiem cilvēkiem, sniegt palīdzīgu roku trūkumā nonākušajiem, atbalstīt trūkumcietējus, veidot pasauli labāku, drošāku, pozitīvāku, veselīgāku u.c. Katram šī misija ir īpaša un te nav nepareizās atbildes.

Tālāk ir jāizvēlas divi mērķi: 1) kas tieši saistīts ar misiju 2) savs veselības mērķis. Lai mēs sasniegtu savus lielos mērķus, mūsu ķermenim un garam ir jābūt veselam, enerģijas pilnam, tāpēc ir šie divi mērķi. 49 dienu garumā ir iespējams fokusēt savu uzmanību uz diviem mērķiem un sasniegt tos. Tātad pirmais mērķis, kas saistīts ar misiju – mērķim jābūt konkrētam, laikā (mums ir 49 dienas), izmērāmam (km, stundas, kg, pārdošanas apjoms, izlasīto grāmatu skaits, lekcijas, uzadītās zeķes, pateiktie labie vārdi u.c.), atkarīgam no mums. Un otrs mērķis par savu veselību – vairāk fiziskās aktivitātes, noskriet 5 km katru dienu, vingrot, iet vairāk kājām, dzert vairāk ūdeni, ēst dārzeņus katru dienu, sākt brokastot u.c.

49 dienu garumā tiek uzlabotas konkrētas prasmes – pārdošana, pozitīvisms, analītika, skriešana, vingrošana u.c. Tādēļ ierakstām tieši to, ko mēs uzlabosim. Un mums noteikti ir apkārt cilvēki, kuri jau ir to sasnieguši, tāpēc tie var būt mūsu skolotāji/treneri. Nav svarīgi, ka mēs personīgi tos nepazīstam, mēs varam lasīt viņu darbus, skatīties video un mācīties no viņiem, kā viņi to ir darījuši. Mēs arī paši sev varam būt skolotāji, ja vienreiz esam jau sasnieguši konkrēto mērķi, tad tagad ir jāpārņem atkal iepriekšējā pozitīvā prakse. Šo visu daļu katru vakaru ir jāraksta nemainīgi 49 dienas, lai nostiprinātu apziņu, ka esi ceļā uz mērķa sasniegšanu, lai smadzenes veido jaunus neironu savienojumus, veidojas jauni ieradumi.

Pirmā dienasgrāmatas daļa gatava. Tagad seko dinamiskā daļa. Katru dienu ir jānovērtē – cik ļoti esi sasniegusi savus mērķus. Tas ir pilnīgi subjektīvs vērtējums balstīts uz Tavām sajūtām. Tālāk jāuzraksta – ko varēji darīt, lai būtu 10. Te svarīgākais ir – būt godīgai pašai pret sevi, neviens šo dienasgrāmatu, izņemot Tevi, neredzēs.

Lai iegūtu lielāku motivāciju, ieraudzītu paveikto, noieto ceļu – tikpat svarīgi ir uzrakstīt savas dienas sasniegumus. Ko šodien izdarīji, kas izdevās īpaši labi, kāpēc izdevās, kā to vari izmantot tālāk.

Noslēdzošā daļa – saraksti pilnīgi visus darbus rītdienai. Pilnīgi visu, kas ienāk prātā – sākot ar trauku mazgāšanu un beidzot ar konkrētiem soļiem mērķu sasniegšanai. Atzīmē 5 vissvarīgākos, kas virza tuvāk mērķa sasniegšanai.

Piemērs:

Datums: 8.06.2017

Misija: 

Atbalstīt cilvēkus viņu mērķu sasniegšanā

Mērķis 1:

Attīstīt kouča pozīciju, t.i., neitrālu, pozitīvu un atbalstošu pozīciju sarunā ar jebkuru cilvēku

Mērķis 2:

Katru rītu vingrot 15 minūtes

Prasmes, ko uzlaboju: 

Vingrošana, kouča pozīcija

Skolotāji, no kuriem var mācīties:

M.Atkinsone (koučings), Ziņģīte (vingrojumi)

Manas dienas novērtējums: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Ko es varēju darīt savādāk, lai būtu 10:

  1. Palasīt vairāk par kouča pozīciju.
  2. Pavingrot vēl 2 minūtes.

Ko es sasniedzu šodien:

  1. Ieturēju neitralitāti sarunās ar kolēģiem.
  2. Sastādīju vingrojumu plānu.

Kāpēc man tas izdevās:

Saņēmos, biju apzinīga, attieksme „šeit un tagad”.

Kā es to varu izmantot tālāk.

Vairāk apzināties, ko un kāpēc to daru –sarunās ar citiem cilvēkiem.

Rītdienas darbi:

  1. Izlasīt par kouča pozīciju.
  2. Sakārtot māju.
  3. Nosūtīt atskaites.
  4. No rīta pavingrot pēc Zinģītes metodes.
  5. Padalīties ar saviem draugiem par savu mērķi.
  6. Atrast kolēģi, ar kuru pavingrināt „kouča” pozīciju.
  7. Nopirkt biļetes uz teātri.
  8. Piezvanīt māsai.
  9. Uztaisīt veselīgas vakariņas.

Atzīmēt 5 (max) svarīgākos darbus, kas ved uz mērķiem:

  1. Izlasīt par kouča pozīciju.
  2. Atrast kolēģi, ar kuru pavingrināt „kouča” pozīciju.
  3. Pavingrot no rīta.
  4. Uztaisīt veselīgas vakariņas.

 

 

Lai realizētu 49 dienu ceļu mērķa sasniegšanai:

  •  Izvirzi mērķus vai nopurini putekļus no aizmirstajiem sapņiem
  •  Velti sev 5 minūtes ikvakaru, lai sakārtotu domas
  •  Iekārto kladi, kurā vari ierakstīt.
  •  Dari! Bet ja arī kādu dienu neizdodas, nebēdā par to, katram ir arī brīvdienas, galvenais, turpini virzīties!

 

Nav pareizā metode vai nepareizā, paņem no šīs metodes tieši to, kas Tev šķiet vispiemērotākais, jo mēs esam tik dažādas un mums ir ļauts izdomāt un mēģināt arī pašām savas jaunās metodes mērķu sasniegšanai!

 

Avots: http://pintosevich.com/  , https://www.youtube.com/watch?v=UmF9T_eAH4Q


Dalīties.

Atstāt Ziņu