Vārda dienu svin: Mirta, Ziedīte

Dzīves līdzsvara ritenis. Vēl viens veids, kā novērtēt savu dzīvi

Pinterest LinkedIn Tumblr +

ums visiem nākas savienot darbu, ģimeni, personīgo attīstību, atpūtu, vaļaspriekus. Un ne vienmēr tas nākas viegli un ne vienmēr visam pietiek laika. Dzīves līdzsvara ritenis viegli parādīs, kas šobrīd notiek tavā dzīvē, kas notiek dažādās dzīves jomās un kam jāpievērš uzmanība. Šis instruments ļauj katrai no mums ieraudzīt un spert soļus tādas dzīves virzienā, kādu katra no mums to ir pelnījusi – laimīgu, jo tas ļauj palielināt līdzsvaru starp dažādam dzīves sfērām.

Visbiežāk dzīves līdzsvara ritenis parāda atšķirību un disbalansu starp to, ko mēs gribētu un kas notiek realitātē. Tas parāda tagadni – šodienu. Taisot to rīt, tas jau var rādīt citu ainu, jo ritenis griežas un mainās arī sfēras un to savstarpējais līdzsvars.

Sagatavošanās – lai izpildītu uzdevumu Tev vajadzēs baltu lapu, vismaz divu krāsu pildspalvas, laiku sev un gatavību ieraudzīt kaut ko jaunu par sevi un savu dzīvi kopumā.

1.solis

Uzzīmē vai izprintē apli un sadali to 6-10 daļās (sektoros). Katram sektoram uzraksti nosaukumu – svarīgāks lietas, kas Tevi veido par veselu un laimīgu cilvēku, bez kurām Tu nedzīvo pilnvērtīgu dzīvi.

Katram no mums būs savs aplis – biznesa cilvēkiem, vecākiem, mājsaimniecēm, māksliniekiem, pavāriem, grāmatvežiem, ierēdņiem, ceļotājiem u.c.

Daži piemēri dzīves sfērām–nauda&finanses, karjera&darbs, veselība&sports, atpūta, vide, komunikācija, ģimene&draugi, attiecības&mīlestība, izaugsme&pilnveidošanās, garīgums u.c.

Vari arī izmantot lomas, kuras dzīvē ir jāpilda un kuras tieši Tev ir svarīgas – sieva, māte, vadītāja, uzņēmēja, meita, saimniece, draudzene, pilnsone, labdare, ziedotāja, brīvprātīgā, sieviete, dieviete u.c.

 

2.solis

Uzraksti, ko Tev nozīmētu katrā sfērā 10 kādā konkrētā laika postmā. Piemērs, sfērā „nauda” – mans 10 pēc sešiem mēnešiem būs, ja es katru mēnesi varu nomaksāt visus rēķinus/maksājumus un man paliek pāri izklaidēm/apģērbam/ceļojumiem. Cits piemērs – sfērā „attiecības” – mans 10 pēc diviem mēnešiem, ja ar vīru vismaz reizi mēnesī ir kopīgs vakars bez bērniem, tikai diviem u.c. Vai arī – es katru dienu noeju 10 km, ja svarīga ir sporta un veselības joma.

3.solis

Novērtē katru no dzīves sfērām no 1 līdz 10 (1 – pilnīgi neapmierināts, 10 – pilnīgi apmerināta), cik apmierināta jūties ar katru no tām. Savieno visus punktus, kā tas ir piemērā, vari arī izkrāsot, lai vieglāk ieraudzīt kopainu. Atceries, tas ir tieši par šo brīdi – šodienu!

4. solis

Apskaties savu dzīves balansa riteni – kuru no dzīves sfērām gribi uzlabot/mainīt? Tas nenozīmē, ka visās dzīves sfērās ir jābūt vienādiem sasniegumiem, vērtējumiem – tas balstīts uz mūsu vērtībām, un katra sfēra ir individuāla un neatkārtojama.

Ar kurām esi pilnīgi apmierināta? Kas piesaista visvairāk uzmanības? Un tagad padomā, kuras sfēras izmaiņas varētu visvairāk ietekmēt arī visu pārējo riteni konkrētā laika posmā? Kādām jābūt tām izmaiņām? Uzraksti vai iezīmē tieši to vienu dzīves sfēru, kuru gribi mainīt! Piemēram, „Sports” – šobrīd ir 3 – neko īpaši daudz nedaru! Bet pēc 6 mēnešiem gribu, lai būtu 6 un tas man nozīmē – trīs reizes nedēļā sportot veselu stundu!

5.solis

Kad šīs izmaiņas notiks – kā tad izskatīsies ritenis? Iezīmē ar jaunu vērtējumu katras sfēras izmaiņas, ja viena sfēra sāks mainīties un kā tas ietekmēs katru no ritenī ierakstītajām Tavas dzīves sfērām. Piemēram, ja „Veselības” sfērā darīšu izmaiņas – es sākšu katru dienu ēst veselīgāk, tad „Naudas” sfērā – vairāk naudas jāizlieto veselīgas pārtikas iegādei, „ģimene” – mainīsies ēšanas paradumi, jo es visiem gatavošu veselīgāk un mani bērni un vīrs arī sāks dzīvot veselīgāk, „Darbs” – ja es ēdīšu veselīgāk, man būs vairāk enerģijas un arī darbā es varēšu būt produktīvāka un priecīgāka, „personīgā pilnveidošanās” – ja sākšu ēst veselīgāk, iemācīšos gatavot jaunus ēdienus utt.

6.solis

Paskaties vēlreiz uz apli – kāds būsTavs pirmais solis, lai iekustinātu riteni un tas sāktu ripot uz priekšu un sāktu mainīties Tava dzīve.

Uzraksti, ko Tu izdarīsi 24 stundu laikā, tad nedēļas laikā un mēneša laikā. Pirmajam solim jābūt vieglam, tādam, lai uzreiz to gribētos izdarīt, piemēram, paskatīšos informāciju internetā, piezvanīšu draugiem, pieteikšos kursiem u.c.

Iespējams, ieraudzīsi, ka esi neapmierināta ar vairākā dzīves sfērām, var gribēties uzreiz visas šīs sfēras sākt uzlabot. It sevišķi tas jāņem vērā – perfekcionistēm, kurām gribas visur 10, un ātri. Tomēr jāņem vērā, ka pārāk augstu un ātru mērķu uzstādīšana vairāk demotivē, nekā motivē. Tāpēc ar mērķu uzstādīšanu – uzmanīgi, labāk lēnām sāc ar vienu dzīves sfēru!

Līdzsvara ritenis parāda arī sasniegumus, ja to dara regulāri – var salīdzināt iepriekšējo apli ar šī brīža. Tas parāda vadlīnijas, attīstību un dinamiku.

Dzīves līdzsvara riteni var rakstīt vienatnē, kopā ar draugiem vai dodoties pie profesionāla kouča.

Uztver to kā vēl vienu metodi, kas ļauj paskatīties uz savu dzīvi no malas un izvirzīt jaunus mērķus!

 

Tevi varētu arī interesēt šie autores raksti:

MĒRĶI UN TO SASNIEGŠANA:
ISAKA PINTOSEVIČA 49 DIENU METODE
POINTS OF YOU – SPĒLE, KAS PALĪDZĒS
SAPRAST UN ATKAL SATIKT SEVI
Dalīties.

Atstāt Ziņu