Vārda dienu svin: Aldonis, Agija

‘Gaidu viņa bērnu, bet viņš mani pameta’

Pinterest LinkedIn Tumblr +

SievietesPasaule.lv redakcijai pirms pāris dienām pienāca skumja vēstule no Gitas. Gitai (vārds mainīts) ir 20 gadi, viņa nonākusi neapskaužamā situācijā – Gita gaida bērniņu, taču bērna tēvs viņu pametis. Ko darīt? Kā dzīvot tālāk?

Gita piekrita, ka publicējam viņas vēstuli un psiholoģes Marijas Ābeltiņas atbildi. Varbūt kāda šobrīd atrodas līdzīgā situācijā un šinīs vēstules var rast atbildes arī priekš sevis…Pati Gita gaida padomus un uzmundrinājumu.

Gitas vēstule:
“Man ir tāda situācija, ka esmu grūtniecības pēdejā mēnesī, esmu ļoti laimīga, ka man būs maziņš rupucītis, taču ir viena problēma…
Ar puisi biju kopā gandrīz četrus mēnešus, tad pašķīrāmies, jo viņš man sāka bieži melot…Pēc piecām dienām viņs lūdzās atpakaļ… Piedevu!
Pēc mēneša konstatēju, ka esmu stāvoklī -3.nedēļā…Puisis ļoti priecīgs, pati arī gluži septītajās debesīs!
Kad bija pagājuši jau trīs mēneši grūtniecībā, viņš aizbrauca strādāt uz citu pilsētu.
Neredzēju viņu divas nedēļas un četras dienas… Jau pa telefonu kontaktējoties, sākās nesaskaņas. Viņam atbraucot gan nekas nebija mainījies. Pēc divām dienām atkal aizbrauca un pēc divām nedēļam atkal izšķīrāmies. Viņa attieksme pret mani bija kā pret cilvēku, kuru viņš necieš- tā es jutos!
Tad pēc divarpus mēnešu klusēšanas, viņš pēkšņi paziņo, ka bieži domā par mani, ka grib savu ģimeni, normālu dzīvi utt.
Es impulsīvi visu piedevu, neko nepārmetu, jo ĻOTI viņu mīlu!
Tad viņs atbrauca, nākamajā dienā aizbrauca, solīdams atbraukt uz manu dzimšanas dienu- pēc četrām dienām, teica, ka rakstīs man un zvanīs, taču..ne ziņas, ne miņas.. Telefons pārsvarā izslēgts, uz īsziņām neatbild, kad zvanu, met nost klausuli… Tā turpinājās aptuveni divas nedēļas! Tad viņs man pēkšņi atsūta sms – NERAKSTI MAN UN NEZVANI VAIRS.
Nu jau pagājis mēnesis kopš tās īsziņas…
Nespēju par viņu nedomāt, nevaru aizmirst. Pie tam gaidu viņa bērniņu…
Esmu izmisumā! Ko lai iesāku?
Bērniņam piedzimstot, būs vēl grūtāk…Es viņu ļoti mīlu!
Mamma saka, ka nedrīkstu piedot, ja atgriezīsies!
Es vēlos saprast, kā cilvēks spēj tā izrīkoties? Pie tam pret grūtnieci, sava bērna māti?

Psiholoģes Marijas Ābeltiņas atbilde:

“Sveika, Gita!

Paldies Tev par vēstuli un uzticēšanos!

No vēstules sapratu, ka esi liela brīnuma, satraucoša un priecīga notikuma priekšā, taču to nomāc neatrisinātās attiecības un puiša svārstīšanās – vienu brīdi viņš vēlās būt ar Tevi kopā, otrā brīdī – pazūd. Tāda nenoteiktība parasti izraisa mūsos neizpratni, dusmas un sāpes. Iemesli viņa „tuvošanās – attālināšanas” uzvedībai var būt visdažādākie: viņš pats nezina, ko vēlās; viņām vajadzīgs laiks, lai tiktu skaidrībā pašam ar sevi; viņš baidās no atbildības vai neveiksmes; viņš nav gatavs ģimenei; viņš neizprot cik svarīgi Tev, lai viņš ir ar Tevi;  viņam nav skaidrības par jūtām; viņam ir citas attiecības un vēl vis kaut kas.  Taču, lai noteiktu, kas tieši Tavā gadījumā notiek ar jūsu attiecībām, man būtu jāzina vairāk detaļas un nianses, kas nav iespējams elektroniskajā komunikācijā.

Un protams, ka gaidot bērniņu no puiša, kurš ir pazudis, grūti par to nedomāt un viņu aizmirst. Tas pat nav iespējams un Tev nevajadzētu pašai no sevis to pieprasīt vai šaustīt par kaut ko. Dažkārt tādās situācijās meitenes cenšas atrast savu vainu un kļūdu, no tā vajadzētu atturēties, jo parasti tādi prātojumi noved tikai pie asarām un neko neatrisina. Dažkārt es savām klientēm saku, ka attiecības ir kā deja. Mēs varam perfekti dejot un vēlēties to darīt no visas sirds, bet ja otrs nedejo, mēs viņu nevaram ar varu piespiest un deja nesanāk, taču tā nav mūsu vaina.

Šobrīd (kamēr mazulis nav piedzimis) centies sevi pēc iespējas vairāk atbalstīt un iepriecināt, pavadot laiku kopā ar cilvēkiem, kuri Tev ir mīļi, ar draudzenēm ar kurām var runāt par visu, kas Tevi satrauc (saistībā ar dzemdībām, bērniņa audzināšanu un arī par puisi) un kuras nemetīsies Tevi pamācīt kā dzīvot, bet vienkārši uzklausīs. Dari pēc iespējas vairāk to, kas Tev sagādā kaut mazu prieciņu.

Pēc mazuļa piedzimšanas varētu būt, ka Tev pašai nāks skaidrība par attiecību turpmāko likteni, taču var būt paliks neatbildētie jautājumi (un var būt puisi būs atkal parādījies un atkal pazudis), šajā gadījumā ja Tu vēlēsies, Tu droši vari atnākt uz klātienes konsultāciju pie psihologa vai psihoterapeita un tad kopīgiem spēkiem saprast kas patiešām notiek un izdomāt ko un kā Tu varētu darīt, lai justos labāk. Es pieņemu klientus Rīgā, taču var būt Tev būtu ērtāk meklēt psihologu tuvāk dzīves vietai.

Izdošanos, veiksmi un laimi vēlot, psiholoģe Marija Ābeltiņa”

Dalīties.

Atstāt Ziņu