Kontakti | Par SievietesPasauli | Reklāmas iespējas | Noteikumi | Lapas karte
Twitter
Lietotājvārds 
Aizmirsi lietotājvārdu vai paroli?
Parole 
Ienāc
Atcerēties manus lietotāja datus uz šī datora
Tu vēl neesi reģistrējusies SievietesPasaule.lv? Izdari to tagad!Tas ir bez maksas, bet piedāvā dažādus bonusus, tādus kā - piedalīties konkursos, testēt produktus, blogot, pirmajai uzzināt jaunumus, kā arī personalizēt savu Sievietes Pasauli. Pievienojies!
Trešdiena,  11. Decembris Vārda dienas Valdemārs, Valdis, Voldemārs
Autors: Marija Ābeltiņa, psiholoģe
Pievienots: 11.12.2009.

Pusaudži mēģina izprast sevi, bieži vien pārkāpjot robežas, viņi izaicina paši sevi un mūs kā vecākus. Viņi to nedara aiz ļaunuma, bet gan tāpēc, ka mācās būt par...

Saglabāt kā mīļāko rakstu
Pusaudzis dzīvo ļoti spilgtā pasaulē, kurā ir spēcīgas izjūtas, spēcīgi izaicinājumi un vilinājumi, kurā ir daudz nezināmo un tādēļ daudz trauksmes un nedrošības. Foto- stock.xchng
16.12.2009 04:34
Lasot šo rakstu,ir tāda sajūta,ka autors atbild uz manis uzdotiem jautājumiem.Manai meitai šis pusaudžu laiks sākās 13 gados.Sākumā bija grūti pieņemt,ka tas bērniņš,kas nesen spēlējās ar lellēm,nu ir palicis par vienmēr neapmierinātu un pukstošu ezi. Tagad saprotu,ka mani aizliegumi tajā laikā ,bija bailes pārņemti.Ko nepareizi daru? Vienmēr pēc konfliktiem ,jautāju sev. Nu ir trīs gadi klāt nākuši,esmu palikusi daudz gudrāka,jo ar sankcijām,kliekšanu,neko nevar panākt. Vieglākais ceļš ir-izrunāšanās,protams ,ar vienu reizi nekas nesanāks,ir bezgalīgi jārunā par lietām,kas it kā sen viņam ir zināmas . Varu teikt,progress ir liels. Novēlu visiem pusaudžu vecākiem milzīgu pacietību,un neskriesim laikam pa priekšu,bet būsim tur ,kur ir jābūt.
15.12.2009 10:01
Ko darīt, ja meita (15 g.) vispār neklausa un pat nēlauj normāli sarunāties? Iet kad grib, nāk mājās kad grib, vispār nepalīdz nekādos mājas darbos? Un, kad saku, ka tā nevar, ka ir jāpalīdz, tad seko dusmu lēkme un durvju aizciršana. Skolā it kā problēmas nav. Nesekmīga nav.
12.12.2009 21:55
Paldies psiholoģei par rakstu! Man tieši šī problēma šobrīd it ļoti aktuāla, un ieteikumi noderēs. Vienīgi ikdienā daudz ko grūti ievērot, jo tajā strīda brīdī vienkārši līdz 10 aizmirstas aizskaitīt. Ja tev lamājas virsū, gribas lamāties pretī! Nu, ko lai dara, ja pusaudzis nemāk normāli sarunāties, un visu, ko viņam saka uztver ti ksakāpināti?
Vārds
Komentārs:

! SievietesPasaule.lv neatbild par pievienotajiem lasītāju komentāriem, jo tie satur autora, nevis portāla veidotāju viedokli. Taču portāls aicina, rakstot komentārus, būt tolerantiem, ievērot pieklājības normas un iztikt bez rupjībām, pretējā gadījumā SievietesPasaule.lv patur tiesības komentārus dzēst. Komentāru noteikumi.
Pievienot komentāru
© SievietesPasaule 2009 | web izstrāde: Molssoft | webdizains: annija.lv