Vārda dienu svin: Gunta, Ginta, Gunda

Sievietes sievišķība un spēks

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kad naudas ir daudz, pasaule pieder vīriešiem.
Kad naudas ir maz, pasaule pieder sievietēm.
Kad liekas, ka viss pārējais nelīdz,
pie darba ķeras sievietes intuīcija.

„Ladies Home Journal” 1932.gada oktobrī


ai esi domājusi ko nozīmē būt sievietei? Un ko nozīmē būt sievišķīgai sievietei? Vai šobrīd dzīvo saskaņā ar sevi? Cik dziļi ir tava patiesā būtība un vai jūti kāda tā ir?

Ar sievietes patieso būtību saistās maigums, skaistums, ļaušanās, jutekliskums, trauslums. Protams, maigas rūpes par mājām, ģimeni, bērniem, atbalsts vīram vai mīļotam puisim. Bet vai tā sanāk? Mūsdienu dzīves diktētie noteikumi bieži vien uzliek vēl papildus slodzi sievietes plecos – ātrums, konkurence, plānošana, ekonomēšana, kontrole, darbs, rēķini un dažreiz pat nesamaksāto rēķinu kaudze. Kā savienot šīs it kā nesavienojamās lietas, un kur ņemt spēku un gudrību, lai arī šajā laikā justos jauna, skaista, vesela un laimīga?

Kā izdzīvot prāta diktētos apstākļos, ja pati dziļākā sievietes būtība ir pretēja?

Kā pāriet no kontroles uz paļaušanos, no stresa uz mieru, no agresijas uz maigumu, no krīzes un neziņas uz iekšēju pārliecību un sirds gudrību?

Kur rast atbildes uz jautājumiem – kā būt laimīgai un harmoniskai sievietei? Un cik dziļi ir tava patiesā sievietes būtība un sievišķība?

Šai sakarā man ienāca prātā salīdzinājums ar sniega kupenām klātu zemi, kur kaut kur dziļi zem sniega, zemē snauž vai lēnām mostas kāds asniņš, kāds krokusa vai tulpju sīpoliņš, bet mēs dzīvojam, un vēl neko par to nenojaušam. Un interesanti, ka vienmēr ir dobes, kas atkusušas saulītē pirmās un varbūt jau zied pilnā sparā, un ir arī tādas vietas, kas guļ ziemas miegā, nemaz nepamanot, ka pavasaris jau klāt.

Ar mūsu sievišķību un patieso būtību ir tieši tāpat. Mēs esam tik dažādas. Ir tādas, kas zied, ir, kas mostas, ir, kas vēl snauž zem dzīvas kupenas sloga.

Dažas no mums ļoti ilgi ir gulējušas dziļā miegā un nemaz nav apzinājušās savu patieso skaistumu, savu trauslumu, savu sievišķību un vienlaikus arī savu spēku.

Un tad nu gribas iesaukties – Hei! Pavasaris klāt! Laiks mosties!

Kā atmodināt sevi? Kā uzzināt, kas esi, kas gribi būt un kā gribi dzīvot?

Izrādās, ka sievietei prāta diktētos apstākļos ir grūti tieši tik ilgi, kamēr viņa sevi lauž un mēģina spēlēt pēc vīrišķīgās pasaules noteikumiem. Savukārt tad, kad apstājies, ieklausies, sadzirdi savu iekšējo balsi, tad tieši intuīcija ir tā, kas tevi izved no diskomforta un tu uzzini kā tas ir- dzīvot laimīgi, mierīgi, harmoniski, visu paspēt un vēl būt mīļai pret saviem tuviniekiem, atbalstīt viņus un pašai darīt savas lietas.

  •  Interesanti, ka pirmais un svarīgākais ir apstāties un paskatīties apkārt. Nomierināties un uz mirkli pārstāt rosīties. Ieklausīties sevī un novērtēt, kas manā dzīvē ir tiešām tas, ko es gribu, un kas ir tas, ko daru darīšanas pēc, tāpēc, ka jādara. Un, kad to visu saproti – tad novērtē ar pateicību to, kas jau ir. Šis ir brīnišķīgs punkts, lai saprastu cik bagātas esam.
  •  Otrkārt – svarīgi ir atmest visu lieko. Gan iztīrīt māju un tīri fiziski iznest ārā nevajadzīgos uzkrājumus, gan pārskatīt notikumu, pienākumu un dažādu cilvēku klātbūtni savā dzīvē. Bieži vien sen jau neesam noteicējas par savu dzīvi un pašas, nemaz nemanot, kalpojam citu interesēm, mērķiem un ideāliem. Šis ir punkts, kurā varam ko mainīt. Mēs savā dzīvē tikai pašas esam noteicējas, autores un režisores. Ar šo mēs iegūstam daudz vairāk laika un telpas, kuru varam veltīt un izmantot turpmāk sev un pēc saviem ieskatiem.
  •  Treškārt – ir jauki iemācīties novērtēt vienkāršību un ieklausīties savā intuīcijā jeb sirdsbalsī. Savā būtībā cilvēki un dzīve ir ļoti vienkārši, tikai mēs dažkārt paši to visu sarežģījam. Ir pat tāds teiciens – intuīcija tevi līdz mērķim aizvedīs pāris soļos, kamēr prāts izdomās šķēršļus, visu sarežģīs, tad sāks plānot dažādas stratēģijas šķēršļu pārvarēšanai, un beigu beigās pārguris ieradīsies tieši pie tā paša mērķa. Ja mēs ieklausītos sevī, tad ieekonomētu ļoti daudz laika un resursu, kurus varētu veltīt sev.
  •  Ceturtkārt – uzturi kārtību. Gan iekšējo, gan ārējo. Sakārtotas lietas ļoti nomierina prātu un sirdi, rada skaidrību un palīdz sakārtot dzīvi. Ja būs kārtība, tad turpmāk būs viegli vajadzīgo atrast gan tiešā, gan pārnestā nozīmē.
  •  Piektkārt – mēģini dzīvot līdzsvarā un harmonijā. Lai sava daļa tiek ķermenim, dvēselei un garam. Ja kaut kas ir pa daudz vai trūkst – sākās diskomforts. Ja šobrīd esi aizrāvusies ar fiziskās formas uzturēšanu un sevis gatavošanu pavasara sezonai – brīnišķīgi. Dari to ar prieku un neaizmirsti ko dot arī dvēselei un prātam. Ja pilnībā nododies darbam, profesionālai attīstībai un vairāk sanāk veltīt sevi pašrealizācijai – ok, tikai drusku piedomā vai neesi apdalījusi ķermeni un dvēseli. Savukārt, ja šobrīd vienīgais veids, kā izdzīvot tev šķiet meditēt un nodoties dvēseles un gara teorijas izpratnei, tad uzmanies vai neesi pazaudējusi saikni ar reālo pasauli. Šad tad mēs esam maksimālistes un šķiet, ka varam visu uzreiz, tomēr -kas par daudz, tas par skādi.

Un vēl – veicini un vairo prieku! Spēja un māksla saskatīt skaisto, māka priecāties ārkārtīgi izkrāšņo dzīvi, uzlabo attiecības un sakārto uztveri un domas.

Lai veicas izkausēt sniegu un palīdzēt uzziedēt saviem pavasara ziediem!

 

Ja vēlaties pieteikties uz konsultācijām vai semināriem, labprāt aicinu jūs uz tikšanos klātienē.

Kur un kā varat meklēt mājas lapā www.pavasarastudija.1w.lv

Dalīties.

Atstāt Ziņu